Rowery dziecięce


Jak dobrać rower dla dziecka

Rower dla dzieci dobieramy do wzrostu dorosłego i tak samo musi być w przypadku dziecka. Warto wybrać taki, który zachęci dziecko do jazdy.


Przede wszystkim musi więc być praktyczny. Na początek będzie to mały rowerek do jazdy po domu. Tu większość modeli jest do siebie podobna.

Kolejny może być już większy. Warto wybierać modele z odkręcanymi kołami bocznymi. Gdy dziecko nie będzie już ich potrzebowało, wystarczy je odkręcić i nie trzeba już kupować drugiego modelu.Dobrze, gdy taki rower ma z tyłu miejsce na kijek. To przydatne podczas nauki jazdy bez kółek. Rodzic może iść za rowerem prowadząc go, i puścić dopiero, gdy dziecko poczuje się pewnie.

Do tego obowiązkowo dzwonek, klakson i kask. Istnieje w sklepach sporo ładnych, dowcipnych modeli w żywych kolorach i z postaciami z bajek. Warto mieć je od początku, by dziecko nauczyło się zasad odpowiedzialnej i bezpiecznej jazdy. W koszyku rowerowym będzie mogło trzymać swoje skarby. Warto zacząć naukę wcześnie, by mieć dużo czasu na naukę jazdy na rowerze.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kompletny przewodnik po wyborze roweru szosowego

Rower elektryczny - wady i zalety